ایجاد رمزگذاری سرتاسر تماس صوتی و تصویری در فیسبوک و اینستاگرام

دسته بندی :اخبار سایت, اینترنت 23 مرداد 1400 116

برای امنیت بیشتر کاربران فیسبوک تماس صوتی و تصویری فیسبوک مسنجر را به صورت سرتاسر رمزنگاری کرده است و این قابلیت را به صورت آزمایشی در اینستاگرام نیز آغاز کرده است.

به گفته فیسبوک هر روز بیش از 150 میلیون تماس صوتی و تصویری از طریق نرم افزار فیسبوک مسنجر برقرار میشود و در همین راستا فیسبوک گام جدیدی در جهت افزایش امنیت تماس های صوتی و تصویری برداشته است .

ویژگی رمزگذاری سرتاسری تماس های صوتی و تصویریبه صورت پیش فرض فعال نمیباشد و کاربران که تمایل به دسترسی به این قابلیت امنیتی را رادارند میتوانند به صورت اختیاری آن را فعال نمایند .

همچنین در این به روز رسانی جدید کاربران میتوانند پیام های ناپدید شونده را نیز بین پنج ثانیه تا بیست و چهار ساعت تغییر دهند . که به نظر می رسد برای کاربران جذاب وکاربردی باشد .

به گفته فیسبوک قابلیت رمزگذاری سرتاسر این توانایی را دارد که دو طرف مکالمه یعنی تماس گیرنده و دریافت کننده تماس تنها کسانی هستند که به مکالمه دسترسی دارند و حتی خود شرکت فیسبوک نیز هیچ دسترسیبه این مکالمات ندارد . البته برنامه های دیگر نظیر واتس اپ به صورت پیش فرض این قابلیت را دارا می باشد تا بتواند ازمکالمات شخصی کاربران در برابر هکرها محافظت کند .

گفته شده است فیسبوک این ویژگی را در قسمت دایرکت اینستاگرام به صورت آزمایشی فعال کرده است البته شایان به ذکر است که این قابلیت فعلا فقط محدود به چند کشور می باشد وهم چنین به صورت اختیاری در دسترس کاربران قرار گرفته است .

مریم ندیمی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0