آیا می دانید شرط استفاده از اینترنت در ترکمنستان قسم به قرآن است ؟

دسته بندی :اخبار سایت, اینترنت 24 مرداد 1400 141

شهروندان ترکمنستانی که اغلب آنان مسلمان هستند برای استفاده از اینترنت و عدم استفاده از سایت های فیلتر شده باید به قرآن قسم بخورند.

در این کششور کسانی که می خواهند اینترنت خانگی داشته باشند باید برای دریافت اینترنت و استفاده نکردن از سایت های فیلتر شده و غیرقانونی در این کشور به قرآن قسم بخورند . در کشور ترکمنستان سایت های خبری نقد کننده و مستقل از دسترس شهروندان این کشور خارج می باشد.

حدود یک چهارم از شهروندان کشور ترکمنستان از اینترنت استفاده می کنند که این در شرایطی است که بیشتر سایت ها مانند فیسبوک و توییتر فیلتر و غیرقانونی اعلام شده است و در این کشور امنیت دیجیتال مردم به شدت زیر ذره بین توسط اداره هایی کنترل می کند .

یکی از شهروندان ترکمنستانی در مصاحبه ای بیان کرده است که برای داشتن اینترنت خانگی مراحل زیادی را پشت سر گذاشته است و بعد از گذشت یک سال از ثبت نام اینترنت نوبت او برای داشتن اینترنت رسیده است . این در حالی است که بیشتر کاربران ترکمنستانی برای اینکه فعالیت آنها در اینترنت آشکار نشود از فیلترشکن استفاده می کنند .

این شهروند ترکمنستانی در ادامه مصاحبه خود بیان کرده است که هم اکنون از من می خواهند برای داشتن اینترنت خانگی مخصوص به خود باید به قرآن قسم خورد که از فیلتر شکن استفاده نکرد اما این در صورتی است که استفاده از اینترنت بدون فیلترشکن در این کشور عملا بی معنی می باشد چرا که برای استفاده از تمامی سیات ها نیاز به فیلتر شکن می باشد .

اما لازم به ذکر است که اکنون تعداد کمی از کشورهای جهان وجود دارند که دسترسی به اینترنت برای آنها محدود می باشد که ترکمنستان و کره جنوبی از این دسته از کشورها می باشد .

مریم ندیمی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0